Им избега пред нос во Уругвај: Интерпол распиша потерница по фудбалер на Калјари кој ја малтретирал сопругата

1 min read

Фудбалерот на Калјари и на уругвајската репрезентација, Нахитан Нандез, е обвинет за семејно насилство и Интерпол распиша меѓународна потерница.

Нандез со приватен авион го напуштил Уругвај каде ги помина божиќните и новогодинешните празници и згора на тоа беше позитивен на коронавирус.

Нандез е обвинет за психолошко вознемирување во семејството, а е пријавен од страна на поранешната сопругата Сара Гарсија. Нандез го напуштил Уругвај од малиот аеродром Пунта дел Естер, но сè уште не се појавил на подготовките на својот тим Калјари.

Нандез и Гарсија неколку години беа во брак, но неодамна се разведоа по што фудбалерот почна агресивно да се однесува кон сега веќе поранешната сопруга.

Уругваецот во Калјари пристигна во 2019 година до Бока Јуниорс, а за уругвајската репрезентација досега настапи на 49 натпревари.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

По што ќе ја памети старата, а што посакува во новата година? Стојкоски: Следната година да ја помнам по успешни проекти

Следно

Косово се надева на визна либерализација за време на француското претседателство со ЕУ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian