Забавен дочек на 2022 година… во шик пижами совршени за забава!

3 mins read

Кој вели дека пречекот на новата година дома не може да биде забавен? Кој вели дека ако сте дома не треба да изгледате шик и фенси? Постои совршен начин да уживате, се забавувате и ентузијастички се нурнете во првите мигови на новата година, и тоа да го направите во совршено шик, удобен и забавен аутфит!

Новогодишната ноќ стана синоним за најлудата забава и најсветлиот аутфит на годината. Од година во година очекувањата беа поголеми, а плановите за последната и најголема забава годинава се поелаборирани.

Сепак, оваа година многумина, исто како и лани, наместо луда забава во клубот, ќе изберат добредојде дома. Ќе поминеме лежерно и мирно добредојде во 2022 година дома, со семејството или со неколку блиски пријатели. Исто како и самата новогодишна ноќ, така и нашата новогодишна облека оваа година ќе биде комотна и лежерна.

Што да облечете за да гледате филмови или да играте друштвени игри со неколку неизбежни чаши шампањ? Совршен одговор на модниот предизвик за избор на новогодишен аутфит во кој ќе се чувствуваме многу удобно, но во исто време и малку поспецијално, ќе го најдеме во пижами за забава.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LULL SLEEPWEAR (@lullsleepwear)

Новогодишна забава во пижами

Новогодишната ноќ дома можеби не е ќе е најлудата досега, но зошто да не најдете позитивна страна на ова ново сценарио и да не го претворите престојот дома во забавна забава со пижами? Сè што ќе ни треба за специјална новогодишна пижама забава се специјални новогодишни пижами.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luxury Feather Pajamas (@bonviviann)

Луксузни материјали како свила, сатен и кадифе, луксузни бои и дезени и класични кроеви на едноставни линии се комбинација која се крие зад најубавите пижами создадени за новогодишната пижама забава дома.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luxury Feather Pajamas (@bonviviann)

Најпопуларниот избор може да  биде елегантен комплет пижами, а најубавите модели се наоѓаат во колекциите брендови посветени на создавање на најпосебните и најубавите модели за спиење и уживање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luxury Feather Pajamas (@bonviviann)

На врвот на листата на совршени пижами за забава се наоѓаат пижамите со ефективен изглед со пердуви на рабовите на ракавите и панталоните . За сите оние разиграни и смели, свилените пижами украсени со светли бои и интересни дезени ќе бидат совршен избор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luxury Feather Pajamas (@bonviviann)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Авганистанка ќе пилотира со бугарски авион

Следно

Пандемијата може да заврши во 2022 година, вели Тедрос, првиот човек на СЗО

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian