ВИДЕО | Викса и Биба Додева: Хуманоста пред сѐ!

1 min read

Здружението за борба против ракот „Борка“ не престана да работи, затоа што она што го работевме беше најпотребно во овие години на пандемијата. Само минатата година имав над 1.500 јавувања, изјави во Утрински брифинг Биба Додева од „Борка“.

-Мора на луѓето да им кажеме кои што се борат со ракот дека не се сами, некој поминал низ оваа болест, едноставно има нов ден и дека не треба да се предаваат, рече Додева.

Во разговорот се вклучи и познатиот радио водител Викса кој што рече дека секогаш промовираат нови песни и дека Биба Додева како пејачка е ретка појава во денешно време.

-Правите нешто добро, за што те поздравувам, рече Викса и ѝ додели комплимент – убава насмевка, што секако ја расположи пејачката и активистка.

Разговорот погледнете го во видеото:

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Починаа двајца најголеми антиваксери од последици на коронавирус

Следно

Словенечките лекари бараат задолжителна вакцинација поради ширењето на варијантата омикрон

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian