Видео: Арсовска со новогодишно обраќање кон граѓаните – посака спокој, здравје и среќа во годината што е пред нас

1 min read

-Дозволете ми искрено и од срце да ви ја честитам 2022 година и да ви посакам спокој, здравје и среќа во годината што е пред нас, порача денеска во новогодишното обраќање градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска. 

-За само 50 дена покажвме дека со малку средства и многу труд, со желба и посветеност, можеме да направиме сериозни промени. Скопје мора да биде модерен европски град, каков што граѓаните заслужуваат, рече Арсовска заблагодарувајќи се за довербата од граѓаните и најавувајќи позитивни промени.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

4 типа на храна кои лошо влијаат на нивото на холестерол

Следно

Израел ќе купува американски авиони, зделката е „тешка“ неколку милијарди долари

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian