Тони Михајловски се сели: Ми дојде желба да ја напуштам Македонија

1 min read

Македонскиот актер Тони Михајловски на својот профил на Фејсбук објави статус во кој ја откри својата желба.

„На 54 години првпат ми дојде желба да си заминам, да ја напуштам Македонија. И најверојатно ќе си ја исполнам таа желба“, напишал Михајловски на Фејсбук.

Под објавата на Михајловски се редат коментари, а тој во еден од одговорите напишал дека посакува да „замине од оваа небиднина“.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Вучиќ: Од кога сум премиер го зголемив БДП за 20 милијарди евра

Следно

Кевин Спејси како Фрањо Туѓман? Преговорите се во тек

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian