Суеверие или не: Каква долна облека да облечете на пречекот на новата година

5 mins read

Долната облека, сама по себе по својата природа, отсекогаш носи доза на тајна, желба, страст, прикриеност… но и директна порака! Суеверие или не, долната облека која ќе ја изберете да ја носите за пречекот на новата година носи и свое значење кое ќе го одбележи периодот кој ви претстои!

Не е неопходно новогодишните планови да оддаваат тон за годината што претстои. Но сепак, има едно суеверие што е интересно да се има на ум додека се дочекува 2022 година: бојата на долната облека, која се вели дека одредува каква среќа ќе има човекот во следните 12 месеци.

Тоа е можеби само мал начин да се помогнам да се манифестираат нешта како љубов, богатство и пријателство. Во најголем дел, тоа е само забавна мала игра, но многу земји всушност имаат долготрајна традиција на поврзување на бојата на долната облека со среќата. Тоа е исто така одличен потсетник дека всушност не знаете што може да донесе новата година или позитивните искуства што можеби ги имате. Може да бидете сосема поинаква личност додека не дојде 31 декември.

Па, ако сте подготвени да ја започнете 2022 година со малку надеж, погледнете го значењето на секоја боја на долна облека, а потоа изберете ја вашата боја и облечете ја токму таа за пречекот на новата.

Црвена долна облека

Носете ја ако: Расположени сте за повеќе љубов и романса. Можеби сте подготвени за нова врска или едноставно ви здосади да бидете сингл. Можеби би сакале да поминувате повеќе време со вашиот партнер и навистина би можеле да го искористите тој дополнителен поттик. Се вели дека црвената боја носи страст.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Can Pruna (@canprunabotiga)

Бела долна облека

Носете ја ако: Се надевате на повеќе мир и спокојство. Без разлика дали тоа е вашата работа, семејството или бескрајната пандемија што ве стресува, ова е вашиот потсетник да дишете и да верувате дека иднината нема секогаш да биде толку напната.

Жолта долна облека

Носете ја ако: Се надевате дека ќе ја зголемите вашата банкарска сметка во 2021 година. Оваа боја означува пари и богатство, па можеби конечно ќе ја добиете работата од соништата или ќе го добиете унапредувањето на кое се надевавте во годината што следи.

Црна долна облека

Носете ја ако: Подготвени сте да преземете одговорност или да ја вратите контролата. Црната боја значи моќ, а исто така е една од најкласичните бои. Се чувствува рационализирано, организирано и сигнализира дека не сте дошле да си играте. Имате свои цели. Сега, фокусирајте се и одете да ги земете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Manon Godichaud (@manon_godichaud)

Зелена долна облека

Носете ја ако: Расположени сте за авантура или, во најмала рака, промена на сценографијата. Очигледно зеленото значи природа, но значи и живот. Оваа боја на долна облека може да го привлече тој наплив на енергија што ви е толку потребен или да ве испрати по патека што значи големи работи за вашата иднина. Таа е полна со можности и чувство на слобода.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Guiliana Sophie 🤍 (@sophies_fits1)

Розова долна облека

Носете ја ако: Подготвени сте да ја почувствувате љубовта, во секое значење на зборот. Розовата не е толку огнена како црвената – оваа боја е послатка и похармонична, како навистина одлична прегратка од навистина одличен пријател. Всушност, носењето на оваа боја може да ве инспирира да правите поконкретни планови со вашите блиски или да планирате пијалоци со вашите пријатели од работи, дури и ако е нешто повеќе од Зум.

Сина долна облека

Носете ја ако: Вашата цел оваа година е да јадете подобро, да вежбате повеќе и да правите повеќе ментални паузи. Ова е за сите велнес, па носете го како потсетник за да го слушате вашето тело и да го поставите вашето здравје приоритет.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

По што ќе ја памети старата, а што посакува во новата година? Костадиновска Стојчевска: Реформи дома и преговори со ЕУ

Следно

По што ќе ја памети старата, а што посакува во новата година? Петрески: Помалку да очекуваме од владата, повеќе од самите себе!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian