Мендеш: Роналдо е многу среќен во Манчестер јунајтед

1 min read

Жорж Мендеш, менаџерот на Кристијано Роналдо, вели дека португалскиот фудбалер е задоволен во редовите на Манчестер јунајтед.

После неколку слаби натпревари, во британските медиуми се шпекулира дека можно е Роналдо следното лето да го напушти „Олд Трафорд“.

Расте загриженоста за улогата на Португалецот на „Олд Трафорд“, изгледа фрустрирано откако се врати во својот поранешен клуб. Како еден од проблемите е недостатокот на хемија со неговите сегашни играчи. Но, Мендеш инсистира дека Роналдо е среќен.

– Кристијано е многу среќен во Јунајтед. Тој ќе продолжи со одличните партии кои ги имаше во текот на целата кариера. Ќе биде ова одлична сезона за него, сигурен сум – рече Мендеш.

Сезонава Роналдо за „црвените ѓаволи“ има 11 голови во 23 настапи во сите натпреварувања. Со Манчестер јунајтед има важечки договор до 30 јуни 2023 година.

ВИДЕО: „Ѓаволско“ полувреме на Јунајтед за победнички крај на 2021 година

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Талат Џафери е подготвен да соработува со новиот бугарски Парламент

Следно

Косово протерува руски службеник од УНМИК

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian