Македонскиот голман Димитриевски позитивен на ковид-19

1 min read

Уште еден македонски репрезентативец овој период е позитивен на коронавирус, станува збор за голманот на Рајо Ваљекано, Столе Димитриевски.

Ваквата информација ја пренесуваат шпанските медиуми, Рајо се наоѓа во ковид-проблеми, покрај нашиот чувар на мрежата од клубот на листата позитивни се наоѓаат уште девет играчи, меѓу кои и екс членот на Атлетико Мадрид, Радамел Фалкао.

Димитриевски по вторпат е позитивен на коронавирус, претходно имаше позитивен тест во август минатата година.

Инаку Димитриевски имаше досега одлични перформанси сезонава за неговата екипа во шпанската „Ла Лига“, со признание дека моментно е во Топ 5 најдобри голмани во Европа.

Со Рајо има важечки договор до 30 јуни 2024 година, а во изминатите денови Барселона покажа интерес за услугите на нашиот голман.

Елиф Елмас позитивен на коронавирус

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Маричиќ: Потребно да се опстои на патот по кој тргнавме, патот на реформите, а резултатите сигурно ќе дојдат

Следно

Вучиќ за заминувањето од раководството на партијата: Се повлекувам, можеби сакам да бидам обичен човек

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian