ФОТО | Мелита го украси својот дом, но и милениците: Вистинска бајка за очи!

2 mins read

Во домот на нашата позната водителка Мелита, блеска новогодишната атмосфера во полн сјај.

Таа последниов период споделува фотографии на својот инстаграм-профил во кои ни прави вистинска визуелна прошетка низ амбиентот во нејзиниот дом. Божиќни украси, Дедо Мразовци и ирваси, икебани со новогодишни симболи и сјајна елка се само дел од целосниот изглед во домашната атмосфера.

Освен декорациите, главно место во нејзиниот дом заземаат и домашните миленици. Мелита своевремено беше водителка на едно од најпознатите шоуа за миленици, единствено од тој тип кај нас „Пет шоу“ и грижата за миленичињата се нешто по кое е препознатлива. Со своите кучиња, таа вели дека е „dream team”

Таа сподели фотографија на својот инстаграм-профил од нејзините миленици, Пом Пом и Мелоди кои исто така се облечени во свечено издание, прилагодено за кучиња:

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Навивачите на Јунајтед му го честитаа 80 роденден на Алекс Фергусон

Следно

4 типа на храна кои лошо влијаат на нивото на холестерол

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian