Брзо и лесно во 5 до 12: Залачиња на вашата новогодишна трпеза во последен момент

7 mins read

Се подготвувате за Нова Година 2022. Барате лесни и брзи закуски во последен момент за вашата новогодишна забава? Тогаш овие закуски би направиле вкусен додаток на вашето мени за  новогодишната ноќ.

Сите сме возбудени што можеме да се поздравиме со 2021 година и да ја пречекаме Новата година. Иако сè уште не е доволно безбедно да излеземе надвор и да се забавуваме, секогаш можеме да го прославиме  дома со нашите пријатели и семејството. Имајќи го тоа на ум, суштински дел од речиси секоја прослава, особено новогодишната ноќ, е да јадете вкусни закуски.

Но, какви грицки треба да се чуваат на новогодишната прослава? Сакаме нешто лесно за правење, закуска што можеме да ја јадеме со рацете, без да правиме хаос. Фингер храната ги задоволува сите овие задолжителни нешта. Со својот крцкав и вкусен вкус, Фингер Фуд е совршена закуска за забави. Затоа ви донесовме неколку рецепти кои ќе ви помогнат да добиете вкусна закуска за забавата, а можете да ги направите буквално во последен момент.

Чили компири со лук

Со овие лесно достапни состојки вие и вашето семејство ќе можете да уживате во залачињата од свеж компир дома. Сè што ви треба е компир, лук, чили снегулка и оризово брашно.

Состојки
– 3 варени компири
– 2 лажици масло
– 1 лажиче лук
– 2 лажички лути снегулки
– 1 чаша вода
– 100 грама оризово брашно
– Сол по вкус

Како да ги направите

Компирите се рендаат, се оставаат настрана. Се загрева тавата, на масло запржете те го лукот и чили снегулките. Во тавата додадете оризово брашно нека се вари некое време. Истурете вода и добро измешајте додека оризовото брашно не стане меко тесто. Тргнете го од оган. Во сад за матење измешајте ги изренданите компири и тестото од оризово брашно. Од ова тесто со рацете расукајте мали топчиња со големина на залак. Длабоко испржете ги топчињата. Залачињата од компир се готови!

Чили компири со лук
Фото: Пиксабеј

 

Стапчиња од моцарела

Оваа закуска е популарен избор во кафулињата и рестораните. Сега можете да ја направите оваа интересна закуска дома. Парчиња сирење моцарела се премачкани со состојки за да ја дадат својата препознатлива крцкава надворешна обвивка и слатко полнење исполнето со сирење.

Состојки
– 500 гр Сирење моцарела (исечена на стапчиња)
– Масло за  пржење
– 1/3 шолја пченкарен скроб
– 2/3 шолја Брашно
– 1/2 лажичка сол
– 1 ипол шолја лебни трошки
– 1 лажиче Оригано
– 1/4 шолја вода
– 1 Јајце, изматено

Како да ги направите

Во помал сад измешајте ги јајцата и водата.Во средна чинија измешајте ги лебните трошки и солта на лукот. Во средна чинија, измешајте ги брашното и пченкарниот скроб. Во голем  тенџере, загрејте го маслото на 185 степени Целзиусови. Едно по едно, премачкајте го секое стапче моцарела во смесата со брашно, а потоа смесата од јајца, па во лебните трошки и на крај во маслото. Пржете до златно кафеава боја, околу 30 секунди. Тргнете го од оган и исцедете го на хартиени крпи.

моцарела стапчиња
Фото: Пиксабеј

Крокети од компир

Нема потреба да ја купувате оваа закуска од продавница. Со неколку лесни чекори, оваа класична закуска со компир лесно можете да ја направите дома.

Состојки на Компир Смајли
– 2 чаши Рендан варен компир
– 1/4 шолја лебници
– 2 лажици пченкарно брашно
– 1/4 лажици кашмирско црвено чили во прав
– Сол по вкус
– Масло за длабоко пржење

Како да ги направите

Во голем сад за матење земете 2 шолји варен и рендан компир. Потоа додадете ¼ шолја презла, 2 лажици пченкарно брашно, ½ лажичка чили во прав и сол по вкус. Сите состојки добро соединете ги, додајте уште презла доколку е потребно. Оформете меко нелепливо тесто. Покријте го и ставете го во фрижидер 30 минути, со тоа ќе спречите крокетите да се раскршат во маслото и да ја задржат својата форма. Исечете кругови со машина за колачиња или чаша.Пржете ги во врело масло или, премачкајте те ги со масло и печете во загреана рерна на 180 степени Целзиусови 25 минути или додека не порумененат и станат крцкави до златно кафена боја. На крајот послужете  со сос од домати или мајонез без јајца.

крокети од компир
Фото: Пиксабеј

Пилешки прсти

Сакани од сите, ова крцкаво ситно задоволство е едноставно неодоливо! А најдобриот дел е – овој рецепт е толку лесен за правење и бара само неколку состојки во неговата подготовка.

Состојки
– 500 гр.пилешки гради
– Една шоља лебни трошки
– 3 јајца
– Една шоља брашно
– Една кашиче паста од лук
– Сол
– Бибер
– Масло за пржење

Како да ги направите

Прво, пилешките гради исечкајте ги на пилешки ленти и потоа исечете ги на мали парчиња. Земете голем сад, додајте брашно и зачинете го со сол и бибер и паста од лук и ѓумбир. Добро измешајте го, па скршете го јајцето во друг сад и изматете додека не се добие мазна паста. Потоа земете уште еден сад и додајте презла, па земете ја секоја пилешка лента и извалкајте ја прво во брашното, па во јајцето и на крајот со трошки од леб. Повторете го тоа со преостанатите пилешки ленти. Сега загрејте масло во тавче, пропржете ги пилешките ленти една по друга и почекајте додека не станат златни до совршенство. Ако печете, премачкајте го плехот малку масло и печете околу 10-15 минути, превртувајќи  на половина печење.

Пилешки прсти
Фото: Profimedia

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

По што ќе ја памети старата, а што посакува во новата година? Петрески: Помалку да очекуваме од владата, повеќе од самите себе!

Следно

ИДЕАЛЕН ЗА ПРАЗНИЧНО ВРЕМЕ: Овој ЧАЈ го поттикнува варењето после обилен оброк

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian