100 милиони долари за поранешната сопруга на д-р Дре по нивниот развод

2 mins read

По 18 месеци судски спор, раперот и музички продуцент д-р Дре го финализираше разводот со Никол Јанг со договор од 100 милиони долари, објави NBC News, повикувајќи се на извори.

Д-р Дре, чие вистинско име е Андре Ромел Јанг, е во брак со Никол Јанг 24 години, а имаат две деца на возраст од 24 и 20 години.

Според условите на договорот, Јанг ќе добие 50 милиони долари веднаш, а останатите 50 милиони долари во рок од една година, но нема да добие одвоено алиментација. Никол Јанг од овој брак излезе со целиот накит, како и четири возила – Ролс Ројс, Ренџ Ровер, Лимузина Ескалејд и мотоцикл Спајдер.

Јанг (51) треба да се исели од станот во Малибу до крајот на месецот и треба да ги покрие судските трошоци.

Д-р Дре (56), чие богатство се проценува на 820 милиони долари, ќе го задржи лавовскиот дел од своето богатство, вклучувајќи ги музичките права, заштитните брендови и акциите во различни партнерства и фондови. Тој, исто така, ќе ги задржи сите свои акции во Apple, од кои некои дојдоа од продажбата на слушалките од брендот Beats by Dre, кои Apple ги купи во 2014 година за 3 милијарди долари.

Музичарот ќе задржи шест автомобили и седум имоти на двојката, вклучително и дом во Малибу, два домови во Калабасас и четири имоти во областа Лос Анџелес, вклучително и замок во Брентвуд од 100 милиони долари.

Никол Јанг потпишала предбрачен договор кога парот се венчал во 1996 година, но во моментот на разводот таа го оспорила документот, велејќи дека потпишала под принуда.

Јанг поднесе барање за развод во 2020 година, наведувајќи го вознемирувањето што и го предизвикало „посттрауматско стресно растројство“. Таа пред судот изјави дека д-р Дре двапати и вперил пиштол во главата и ја удрил во главата и лицето во 1999 и 2000 година.

ИЗВОР:  lokalno.mk

Претходно

ФОТО | Мајли Сајрус повторно „украде“ ју-стајлинг, Tвитер ѝ порача: Мајли, можеш вода да ѝ носиш на Брена!

Следно

Три подароци кои никогаш не треба да им ги давате на другите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian