ВИДЕО | Британската кралска гарда „гази“ сѐ пред себе, а не ги сопре ни ова дете

1 min read

На видеото, коешто се појави на социјалната мрежа Тик-ток, се гледа како двајца гардисти од британската кралска гарда маршираат додека случајни минувачи ги гледаат.

Во еден момент пред гардистите се појавува дете, еден од нив вика за да го опомени, а потоа и го прегазува. Детето завршува на земја, но брзо станува.

Британската војска соопшти дека била информирана за инцидентот и дека гардистите „ги предупредиле минувачите дека наидува патрола, но детето, за жал, одеднаш истрчало пред војниците“. „По инцидентот војниците го контактираа семејството на детето и се уверија дека е добро“, соопшти британската војска.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Сè што не сте знаеле за салатата без којашто не може да помине ниту една новогодишна трпеза

Следно

Во Струга потврден уште еден случај на пациент заразен со сојот омикрон

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian