ВИДЕО | Јанкуловска: 2022 ќе биде клучна за филмската индустрија во време на пандемија

1 min read

Гоодината 2021 почна лошо исто како и за многу индустрии, но од јуни месец наваму, како што почнаа новите филмови да излегуваат, малку ја подигнаа кино-индустријата кај нас како и секаде во светот, изјави за Утрински брифинг, Билјана Јанкуловска од Cineplexx.

-„Џејмс Бонд“ сега сега е најпосетениот филм, но имаме уште два дена за „Спајдермен“ да го помине, затоа што тој филм направи нешто неочекувано, во време на пандемија е најгледан, додека „Брзи и луди“ оди кон тоа да биде најуспешен филм на „Сони“ групацијата најуспешен филм на сите времиња. Не смееме да го заборавиме „Тома“ кој исто направи бум. „Матрикс“ исто така е еден од погледаните филмови за оваа година, додаде Јанкуловска.

Проследете го целиот разговор во видеото

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Гислајн Масквел осудена за помаѓање на Епстајн во трговијата со млади девојки

Следно

Јанша: Се изборивме во документите на ЕУ повторно да влезе перспектива за членство

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian