Конечно разрешен разводот на Др. Дре: Поранешната сопруга ќе добие деветцифрена сума!

3 mins read

Д-р Дре и Никол Јанг ја решија својата жестока битка за развод со тоа што конечно ги договорија финансиите.

Познатиот музички продуцент ќе и плати на својата поранешна сопруга 100 милиони долари. Дре ќе ги плати првите 50 милиони долари сега и втората половина од сега. Се проценува дека неговата „тежина„ е 820 милиони долари.

Дре, исто така, ќе ги задржи нивните недвижнини и правата на неговата музика и опциите за акции, вклучувајќи ги и парите заработени од неговата продажба на „Beats by Dre“.

др.дре
Фото: EPA/NINA PROMMER

Јанг, пак, ќе задржи четири возила: „Rolls Royce“, „Cadillac Escalade“, мотоцикл и „Range Rover“. Таа, исто така, ќе ја задржи својата облека, накит, чанти и крзна, за кои се проценува дека вредат милиони.

Извор поврзан со 56-годишниот рапер изјавил дека Јанг би можел да добие поголем дел од неговиот имот доколку се спогодила пред една година.

Спогодбата на поранешната двојка исто така ја спречува 51-годишната Јанг да добие брачна поддршка.

др.дре
Фото: Profimedia

Двете страни прогласуваат победа во случајот. Извори блиски до Никол велат дека Дре всушност ѝ плаќа преку 1/5 од своето богатство, тврдејќи дека не вреди 800 и повеќе милиони долари за кои вообичаено се наведува дека вреди. Дре поднесе судски документи за време на разводот, во кои вредноста на неговиот имот се наведува на вкупно 458 милиони долари, со 183 милиони долари во готовина.

Никол всушност ја има содржината на „некои шкафчиња полни со предмети од нивните различни домови“, но извори тврдат дека „оние шкафчиња за складирање се „обложени“ со милиони во бунди, дизајнерска облека и автомобили“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dr. Dre (@drdre)

Според проценки на стоката, Никол си заминува со 115 милиони долари без данок. „Обично со предбрачен брак, не плаќате толку многу“, рече извор близок до Дре за договорот на Дре.

Раперот поднел документи во април за да биде прогласен за легално сингл среде нивната битка за развод. Оттогаш, на Дре му е наложено да ѝ плати на Јанг милиони правни трошоци и поддршка од брачниот другар, кои повеќе нема да ги добива.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dr. Dre (@drdre)

Извршниот директор на „Aftermath Entertainment“ и Јанг беа во брак 24 години додека таа не поднесе барање за развод во јуни 2020 година. Јанг ја обвини хип хоп ѕвездата во судските документи за злоупотреба што била толку лоша што сега има „синдром на посттрауматски стрес“, иако Дре има остро ги негираше тврдењата за злоупотреба.

Дре и Јанг го делат 24-годишниот син Труис и 20-годишната ќерка Трули.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бугарија го намалува рокот за примање трета доза од шест на три месеци

Следно

Анкета: Французите не се многу оптимисти за 2022 година

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian