Храбро и смело! Згодниот Крис Хемсворт топлес му се спротивстави на студот: Ледените бањи се стара вест!

1 min read

Крис Хемсворт на само два дена на прагот на новата година ужива во ниските температури – топлес, и храбро легнат во снег!

Актерот од „Thor“, кој моментално е во Австрија додека продолжува со снимањето на филмот на Нетфликс „Extraction 2“, храбро издржа „снежна бања“ во средата заедно со пријател кој му се придружи во истото.

„Ледените бањи се стара вест. Се’ е околу снежните бањи во 2022 година“, напиша 38-годишниот актер на објавата на Инстаграм на која се гледа како потопен во снег.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Hemsworth (@chrishemsworth)

Претходно оваа недела, Крис и неговото семејство споделија фотографии и видеа од нивното групно скијање.

Во една објава, сопругата на Крис, Елса Патаки, сподели серија фотографии, вклучувајќи една од неа и Крис прегрнати пред новогодишна елка. На друга слика од серијата фотографии 45-годишната Патаки и Крис се појавуваат заедно со две од нивните три деца како стојат заедно на снегот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Hemsworth (@chrishemsworth)

На други фотографии е прикажан помладиот брат на Крис, Лиам Хемсворт, како и девојката на Лиам, Габриела Брукс.

“Среќен Божиќ!! Фелиз Навидад!” Напиша Патаки покрај објавата на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elsa Pataky (@elsapatakyconfidential)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Hemsworth (@chrishemsworth)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бугарската Влада одобри финансиска помош од 430 милиони евра за бизнис секторот поради високите цени на струјата

Следно

Во Русија над 110 луѓе прогласени за странски агенти

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian