Двајца скопјани се обиделе да ограбат повозрасен сосед

1 min read

На 28.12.2021 во 15.20 часот на ул.„Хирсто Татарчев“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Кисела Вода ги лишиле од слобода Т.В.(38) и Б.Т.(33), двајцата од Скопје.

Тие се сомничат дека околу 15.00 часот извршиле кражба во обид во стан на ул.„Христо Татарчев“, сопственост на Д.С.(74) од Скопје.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.  
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Момчето ја убил менаџерката на Ким Кардашијан: Телото го сокрил во багажникот на автомобилот

Следно

Курц ќе работи за донаторот на Трамп – Питер Тил

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian