Торта со вкус на ѓумбир за новогодишната трпеза

9 mins read

Новата година е пред врата и сите сме веќе во големи подготовки. Се украсува елката, треба да се завиткаат многу подароци и да испечат уште неколку колачи. Би се рекло дека дел од празничната убавина е и во оние подготовки кои понекогаш излегуваат од контрола, па сепак сме среќни околу сето тоа.

Сите сакаме да имаме поинакви празнични денови, попразнични, со посебен ручек, опкружени со луѓе што ги сакаме и да создаваме нови спомени. Затоа оваа посебна торта треба да се најде на нашата трпеза, заедно со сите солени деликатеси. Буквално ќе биде слаткото на крајот од божиќниот ручек.

Торта што ги содржи сите празнични вкусови

Оваа торта ги отелотворува сите класични божиќни вкусови – цимет, рум, ѓумбир, кардамон. Циметот и румот се вистинска божиќна комбинација на вкусови, која потсетува на детството и чинија полна со топчиња со рум.

Самата т.н. џинџербред торта не е напорна за правење, но поради неколкуте компоненти добро е подготовката да се подели во фази. Прво направете бисквит и додека се олади подгответе го кремот.

Бисквитот кој е основа на колачот е многу сочен и влажен благодарение на додатокот на грчки јогурт. Кремот е класична комбинација од бело чоколадо, сирење маскарпоне и слатка павлака која одлично оди со ароматичниот  бисквит.

Последната обвивка на колачот е крем од путер и белки, таканаречениот швајцарски путер крем од меренга, кој секогаш е вистинскиот избор за  убав и рамномерно измазнет колач.

За да тортата навистина биде кралица на празничната трпеза, се украсува со колачиња од ѓумбир. Направени според докажан рецепт, за оваа прилика се во форма на ѕвезди, снегулки и шишарки.

Конечниот додаток на колачот е зашеќерениот рузмарин, кој  е најубавиот празничен украс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lauren K (@thefoodielibra)

Рецепт за торта со ѓумбир

Состојки

За бисквитот
– 360 гр брашно
– 1 кесичка  прашок за пециво
– прстофат сол
– 2 лажички цимет во прав
– 1 лажичка мелен ѓумбир
– ½ лажичка мелен кардамон
– 4 големи јајца
– 150 гр кафеав шеќер
– 1 рум шеќер
– 1  цимет шеќер
– 3 лажици јаворов сируп
– 240 мл сончогледово масло
– 200 гр грчки јогурт

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana (@create_live_love_laugh)

За  крем од бело чоколадо и маскарпоне
– 200 гр бело чоколадо
– 250 гр сирење маскарпоне
– 200 гр слатка павлака
– 2-3 лажици шеќер во прав (ако сакате помалку слатко, можете и без шеќер)
– 1  ванилин шеќер

За крем путер и белка од јајце
– 3 белки
– прстофат сол
– 150 гр шеќер
– 150 гр путер, собна температура

За зашеќерен рузмарин
– 3-4 гранчиња рузмарин
– 100 гр шеќер
– 100 гр вода и повеќе
– 100 гр шеќер за посипување

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate Šmigurová (@kate_smigura)

Постапка

За бисквитот

Подгответе две калапи за колачи со дијаметар од 20 см така што ќе ги обложите со хартија за печење.

Во сад добро измешајте ги брашното, прашокот за пециво, солта, циметот, ѓумбирот и кардамонот.

Во друг сад измешајте ги јајцата, шеќерот,  рум, шеќерот од цимет и јаворовиот сируп и сè измешајте со миксер додека состојките не станат густа, кремаста и пенеста смеса.

Додадете масло во оваа смеса така што ќе ја додадете во тенок, бавен млаз, постојано мешајќи со миксер.

Кога ќе го вмешате целото масло, намалете ја брзината на миксерот и наизменично, во три наврати, додадете го грчкиот јогурт и содржината од првиот сад. Цело време нежно мешајте со миксер и оставете го последниот додаток да биде содржината од првиот сад.

На крајот измешајте сè додека сите состојки не се впијат во мазна смеса од бисквити.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAKE HOUSE (@cakehousemel)

Добиената смеса поделете ја на два еднакви дела и наредете ги во подготвените калапи за колачи.

Печете ги во загреана рерна на 170 степени околу 30 минути или додека бисквитите не го поминат тестот со чепкалка за заби.

Печените бисквити извадете ги од рерна, внимателно превртете ги на сито и оставете да се изладат.

Изладеното се сече на половина за да се добијат четири еднакви, тркалезни кори.

Првата кора ставете ја на плех за торта и премачкајте ја со третина од кремот од маскарпоне сирење и бело чоколадо.

Покријте ја со друга кора и премачкајте ја со истиот крем. Продолжете со процесот со преостанатите две кори и крем.

Оваа сложена торта ставете ја во фрижидер еден до два часа за да се стегне кремот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Palanqta (@palanqtamex)

За кремот

Белата чоколада искршете  ја на помали парчиња и растопете ја на пареа.

Оставете го на страна да се излади малку.

Во сад за матење измешајте ги сирењето маскарпоне, слатката павлака, шеќерот во прав и ванилиниот шеќер и сè измешајте со миксер додека состојките не се соединат во кремаста и густа смеса.

Додадете го изладеното бело чоколадо и продолжете да мешате додека кремот не стане цврст, но внимавајте да не се меша.

Испечените бисквити прелијте ги со вака приготвениот крем.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @adrianabaylissreposteria

За крем од белка од јајце и путер

Во сад измешајте ги белките и шеќерот и ставете ги да се варат на пареа.

Гответе ги со постојано мешање додека не се раствори целиот шеќер и белките не станат пенести и побели.

Доколку сакате да бидете сигурни дека белките се варени, користете кујнски термометар и варете ги додека не достигнат температура од 70 степени.

Сварените белки префрлете ги во сад за матење и матете додека не се изладат на собна температура и не се претворат во сјаен и цврст снег.

Додека го правите ова, додадете ја коцката омекнат путер исечкана на коцки во белките и секое парче добро измешајте го за да се соединат состојките.

По долго и упорно мешање ќе добиете компактен и мазен крем идеален за украсување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cukar (@andreacukrov)

За зашеќерен рузмарин

Измијте ги гранчињата рузмарин под млаз ладна вода и оставете да се исушат на страна.

Во мало тенџере измешајте ги шеќерот и водата и сè варете на умерен оган додека водата не зоврие и не се претвори во сируп.

Гответе уште 2-3 минути, намалете ја топлината и додадете ги гранчињата рузмарин.

Продолжете да готвите уште 3 минути.

Тргнете го тенџерето од оган и со вилушка внимателно извадете го рузмаринот од сирупот и оставете го на скара да се исцеди и да се исуши.

Додека рузмаринот се суши, преостанатите 100 гр шеќер сомелете ги во електричен сецко.

Сувиот рузмарин убаво извалкајте го во мелен шеќер и употребете го како декорација.

Изладениот колач рамномерно премачкајте го со белка од јајце и крем со путер. Украсете со колачиња од ѓумбир и зашеќерен  рузмарин.

Чувајте го во фрижидер до сервирање.

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Тешко злосторство во Сомбор: Маж ги убил сопругата и двете ќерки, а потоа се обесил

Следно

Програма за дочек на 2022 во Скопје: Оваа Нова година само со македонски изведувачи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian