Програма за дочек на 2022 во Скопје: Оваа Нова година само со македонски изведувачи

1 min read

 

Три општествено одговорни компании, се одважија во време на економска и енергетска криза, да придонесат за организацијата за свечениот дочек на Новата Година. 

Со настап на домашни музички изведувачи, скопјани на плоштадот „Македонија“ ќе ја дочекаат Новата 2022 година. 

Програма на 31.12.2021 година:

21:00-22:00 – Пука Козметика

22:10-23:10 – ДНК

23:20-00:20 – Нокаут

00:30-01:00 – Наум Петрески и Зуица Лазова

01:00-01:30 – ДЈ Славе

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Торта со вкус на ѓумбир за новогодишната трпеза

Следно

СЗО: Омикрон и делта создаваат „цунами од случаи“ на новозаразени

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian