Нов земјотрес во близина на Крит со интензитет од 5,3 степени

1 min read

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтер беше регистриран кусо пред 19 часот по локално време во морскиот дел јужно од грчкиот остров Крит, јави дописничката на МИА од Атина.

Епицентарот на земјотресот е само на неколку километри подалеку од епицентарот на силниот земјотрес од 5,7 степени, регистриран пред 12 часа.

За сега нема информации за повредени или предизвикана материјална штета.

Извор: МИА

Силен земјотрес го стресе Крит

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Артета нема да го води Арсенал против Манчестер сити

Следно

Како да ја дочекате Новата година дома во време на пандемија? Идеи како да се забавувате во најлудата ноќ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian