Град Скопје: Надворешната изградба на Универзална сала ќе се заврши, за внатрешната реконструкција претходната градска власт нема ниту проект

1 min read

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на денешниот брифинг со новинарите истакна дека е почната реконструкција на Универзална сала, а за внатрешната реконструкција претходната градска власт воопшто нема проект.

– Проектот за реконструкција на Универзалната сала продолжува, тоа е тековен проект финансиран од Владата – објасни градоначалничката Арсовска.

Во однос на втората фаза од реализацијата на овој проект, односно за внатрешното реконструирање на Универзална сала, градоначалничката Арсовска истакна дека нема проектна документација, а не се обезбедени ниту финансиски средства, потенцирајќи дека буџетот е во катастрофална состојба и Градот во моментов е презадолжен.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Што се случува со телото ако НЕ ЈАДЕТЕ МЕСО ЕДЕН МЕСЕЦ?

Следно

Поради поранешната сопруга, Австралијанец не смее да го напушти Израел до 9999 година

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian