ФОТО | Вака изгледа одморот на вториот најбогат човек на светот: Безос ужива со новинарката на јахта

1 min read

И јас да имам милиони, веројатно би била сега некаде на јахта, или барем на пуста плажа со коктел во рака…
Но, ете, не сум Џеф Безос.

Основачот на компанијата Амазон, Џеф Безос, и неговата девојка, новинарката Лорен Санчез, деновиве уживаат на одмор на јахта во Св Бартс, а притоа не се воздржуваат од разменување нежности.

Џеф Безос/Profimedia
Џеф Безос/Profimedia

Безос конечно „дојде на себе“ и гордо ги покажува своите мускули. Изгледа повеќемесечната работа во фитнес центрите, му се исплати. А и девојка му ја користи секоја прилика да ја покаже својата атрактивна фигура.

Обајцата уживаа во друштво со пријателите, а во секој миг беа заедно. Дури и во мигот кога требало да се тушираат, тие се еден крај друг и се бакнуваат.

Џеф Безос/Profimedia
Џеф Безос/Profimedia

Безос е вториот најбогат човек на светот, веднаш по Илон Маск, а во последно време негува здрав начин на живот и спие по 8 часа дневно, се храни здраво и вежба. Неговото богатство се проценува на 210 милијарди долари.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Угостителските објекти во Грција од утре без музика и со ограничено работно време

Следно

Закерберг купил земјиште на Хаваи за 17 милиони долари

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian