ФОТО | Петар Грашо ќе се жени: Хана дефинитивно му го освои срцето!

1 min read

И официјално, пејачот Петар Грашо „рипа во тавче“ следната година!

Неговата избраничка, петнаесет години помладата Хана Хулиќ, веќе избра венчаница, открива изворот за хрватските медиуми, а веста веќе нашироко се чита и низ балканските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gloria.hr (@gloria.hr)

Иако во јавноста, овој пар доживуваше константен притисок поради врската и разликата во години, според изворот, Петар и Хана се нераздвојни и уживаат во нивната љубов.

Дека е навистина среќен во врската со Хана, во една прилика Грашо изјави за медиумите дека е многу среќен со неа:

„Хана и јас сме супер и одлично ни оди“.

Заљубениот пар празникот го помина во кругот на најблиските, а веројатно тоа што се сите заедно е погоден момент за да се сподели ваква важна вест од нивите животи.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Грчки нуркачи открија остатоци од италијанска подморница од Втората светска војна

Следно

Учењето од далечина ја влошува психата на децата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian