Богоев: Граѓаните уште сега насетуваат дека направиле грешка со градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ

1 min read

Потпретседателот на СДСМ и поранешен градоначалник на Карпош, Стефан Богоев, во вечерашното гостување во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 рече дека од почетокот на мандатите на градоначалниците од страна на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните можеле да насетат дека направиле грешка.

Тој порача дека грешките на избори „се носат четири години“.

„За жал, верувам дека граѓаните ќе се уверат во тоа и во наредниот период, меѓутоа веќе ќе биде касно, знаете, ретко се случуваат предвремени локални избори, само во „недајбоже“-случаи, така да грешка на локални избори се носи четири години. Меѓутоа, верувам дека граѓаните ќе ја исправат таа грешка, ќе им помогнеме и ние, со нашето работење, дека згрешиле и повторно да ни ја дадат на нас довербата, на редовните парламентарни избори“, рече Богоев.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

САД успеале да го надминат избликот на заболувања од омикрон при минимален број хоспитализации

Следно

Месечина во Скорпија: Тајната љубов на овие хороскопски знаци ќе излезе на виделина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian