ВИДЕО | Пристигна нов член на семејството Кардашијан-Џенер: Кајли го покажа новото бебе

3 mins read

Семејството на Кајли Џенер, а со тоа и големото познато семејство Кардашијан-Џенер, тукушто се зголеми за еден член!

Не, таа сè уште не го дочекала бебето бр. 2 со Тревис Скот, но во саботата, на 25 декември, воведе нов крзнен член на семејството: маче!

Портокалово-белата мачка, која е се’ уште бебе, го имаше своето деби на Инстаграм во стори објавите на Кајли како дел од божиќните прослави на магнатот за шминка. Едно видео го прикажува нејзиниот нов другар како седи на нејзиниот труднички стомак, додека таа се релаксира покрај нејзината 3-годишна ќерка Сторми Вебстер, а друго ја следи мачката додека се движи кон камерата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by kyliex.shine (@meet.kyliejenner)

Видеата немаа никакви натписи, а Кајли допрва треба да го открие името на мачето, но тоа се придружува на домот во кој се добредојдени домашни миленици бидејќи ѕвездата од „Keeping Up With the Kardashians“ е познато дека веќе има неколку кучиња.

Домаќинството наскоро ќе дочека уште еден додаток кога Кајли ќе се породи. Како што се шпекулира, 24-годишната ѕвезда го поминува времето „дружејќи се со своето семејство и неколку блиски пријатели и само се вгнездува додека не пристигне бебето“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by stormalo & ky (@stormicookies)

И првороденото на Кајли и Тревис трпеливо го чека доаѓањето на бебето, а двојката е подеднакво воодушевена.

„Тревис беше покрај неа и ѝ беше многу поддршка за време на бременоста. Тие дефинитивно беа неразделни и се потпираа еден на друг. И двајцата се возбудени што бебето ќе дојде“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie🤍 (@kyliejenner.fansforever)

Кајли првпат ја објави својата бременост на почетокот на септември и продолжи да споделува голем дел од своето патешествие со бременоста со своите обожаватели. Сепак, таа престана да објавува на социјалните мрежи и да се појавува во јавноста по трагедијата на фестивалот „Астроворлд“ на Тревис Скот во Хјустон на 5 ноември, во која беа повредени стотици посетители на концертот, а 10 лица загинаа.

Најновите приказни на Инстаграм на Кајли со новото маче беа меѓу првите што таа ги објави овој месец. А во изчекување на нејзиното ново бебе, ова бебе маче ќе треба да ја задоволи глетката на следбениците.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кочо Анѓушев стана почесен конзул во новиот Конзулат на Малта во Македонија

Следно

Костадинов со емотивна објава: По десет денари субвенција за секој кубик природен гас, Струмица да биде пример

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian