ВИДЕО | Емотивен подарок: Јелена Карлеуша доби подарок кој ќе има посебно место во нејзиниот дом

1 min read

Српската ѕвезда Јелена Карлеуша со нетрпение ја очекува новогодишната ноќ, бидејќи за првпат во нејзината кариера ќе настапи на најлудата ноќ пред Народното собрание во Белград.

„Тоа е круна на мојата кариера“, неодамна изјави пејачката.

Сепак, додека таа се подготвува за концертот кој со нетрпение го очекуваат и нејзините обожаватели, на домашната адреса на Карлеуша пристигнал посебен подарок.

Карлеуша на својот инстаграм-профил сподели како го отвара подарокот, покажувајќи го прекрасниот портрет на нејзината мајка Дивна Карлеуша направен по една од нивните најубави заеднички фотографии…

Целиот текст, видеото и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Рама му понуди електрична енергија на Косово за новогодишните празници

Следно

Омикрон стана доминантен и во Холандија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian