Том Круз има малку бизарен обичај за секој Божиќ – и веќе доби посебно име!

4 mins read

Според зборовите на неговите познати колеги, Том Круз секоја година на Божиќ им праќа необичен подарок на своите познаници.

Станува збор за торта направена од бело чоколадо и кокос, која меѓу познатите веќе е позната како „тортата на Том Круз“.

Досега, Коби Смалдерс, Џими Фалон, Кристен Данст, Хенри Кавил и Џејмс Корден јавно го пофалија подарокот.

Во емисијата кај американскиот комичар Џими Фалон гостуваше актерката Коби Смалдерс, која на нашата публика и беше најпозната по улогата на Робин во хумористичната серија „Како ја запознав мајка ти“. Во разговорот, меѓу другото, се осврнаа и на претстојните божиќни празници, а особениот интерес на публиката предизвика нејзиниот ентузијазам околу подарокот што Том Круз и го испраќа секоја година за Божиќ. Имено, актерката во 2016 година го снимила филмот „Џек Ричер“ со Том и оттогаш се во многу  добри односи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzannah Butcher (@suzandfood)

Коби откри дека актерот секој Божиќ ѝ праќа ништо помалку од торта.

„Тоа е торта со бело чоколадо и кокос и морам да признаам дека е вкусна“, откри таа.

Таа ја насмеа публиката во студиото со својата искрена исповед дека навистина се радува на оваа торта.

„Ја чувам во фрижидер и трае до март затоа што секој момент земам само по едно парче. Не знам зошто, ни јас не сум љубител на слатки, но ова е одлично!“ додаде таа со насмевка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chaunce de Leon (@chauncedeleon)

Тортата е покриена со бело чоколадо и сечкана глазура од кокос и може да се набави во пекарницата Доан во Вудленд Хилс, Калифорнија.

Том веќе неколку години ја организира практиката оваа торта да им ја испраќа на своите познаници од светот на познатите.

 

И зошто се одлучил на ваков подарок?

Дека оваа вест не е невкусна шега потврди и самиот Том Круз во телевизиско интервју. Познатиот актер призна дека испраќа торта за божиќните празници на поширок список на познаници, а причината зошто го прави тоа е малку необична. Но се чини дека сите навистина уживаат во овој подарок!

Приказната е полна со убави детали. Круз ја не случајно јаизбра „Doan’s“ како пекара бидејќи Дајан Китон купи една од нејзините колачи за да докаже дека е повкусна од омилената торта на Кејти Холмс.

Тимот на Круз ја носи секоја торта на друго место за да ја завиткаат во подарок пред да ја испратат до примачите. И се нарекува „Круз торта“. И покрај сето ова, најважното нешто овде е сознанието дека Круз сега официјално стана повеќе легенда отколку само актер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elizabeth Killmond (@lizkroman)

Да, точно е дека тој не го спасува светот. Но, зарем тој не испраќа порака до сите нас? Но ако секој би можел да направи дополнителен напор и да се сети на другите луѓе и да потроши од своетого  богатство за да ангажира тим од луѓе за да купи, завитка и испрати торта на жената од „Интервју со вампирот’, тогаш светот несомнено би бил подобро место.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

САД се закануваат со санкции против политичари од Република Српска

Следно

Уапсен 18-годишник кој фрлил куче во река и објавил фотографии од делото

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian