Шекеринска: Нема да учествувам во следната влада

1 min read

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска е децидна дека нема да учествува во следната влада која ќе ја формира парламентарното мнозинство на чело со Социјалдемократскиот сојуз.

-Пред 8 месеци одлучив да се повлечам од раководството на СДСМ затоа што се согласував со сопартијците. Дел од политиките на СДСМ придонесоа да загубиме на локалните избори. Нема да учествувам во следната влада зошто нема промена на политиката, рече министерката Шекеринска.

Што понатаму, Шекеринска не одговори децидно, но рече дека ќе размисли по повлекувањето од министерската функција.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Чешка конечно доби нова влада: Земан ги именуваше министрите предводени од Фијала

Следно

Македонија со 24 ракометари во подготовките за Европското првенство 2022

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian