Се пофали со регистрацијата, па остана без автомобил! На табличката беше ставено името на Путин (ВИДЕО)

1 min read

Припадници на МВР и Полициската управа на Нови Пазар, одзеле возило марка „БМВ М5“, поради сомнение дека сторил кривично дело фалсификување исправа, дознава indeksonline.rs.

Според информациите, сопственикот на возилото кој е на привремена работа во Русија, на автомобилот „БМВ М5“ поставил механизам за криење на регистарските таблички, а зад вистинските таблички стоеле оние со името, на претседателот на Русија, Владимир Путин.

Полицијата го проверила возилото и утврдила дека зад вистинските регистарски таблички на возилото има лажни таблички со ознаки „ТТ ПУТИН“.

ИЗВОР:  lokalno.mk

Претходно

НАУЧНИК ПРЕДУПРЕДУВА: ОМИКРОНОТ се шири исклучително брзо, за неколку недели ќе стане наша реалност

Следно

Франција го намали времетраењето меѓу втората и третата доза вакцина против ковид-19

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian