Репрезентациите од Јужна Америка влегуваат во Лигата на нации

1 min read

Лига на нации, според многумина натпреварување на УЕФА кое нема никаков шарм…Тоа е веќе минато! Подгответе се за нова Лига на нации која се најавува дека ќе биде спектакуларна!

Промената што се подготвува дефинитивно ќе го направи ова натпреварување далеку поинтересно и попривлечно за гледачите.

Информациите велат дека земјите од Јужна Америка наскоро ќе се приклучат на Лигата на нациите!

– Ова е последна Лига на нации во овој формат. Имавме состанок со конфедерацијата на јужноамериканските земји, од 2024 година тие ќе ни се придружат – рече за полскиот медиум „Мечики“, Збигњев Боњек, потпретседател на УЕФА.

Во Лигата „А“ би играле Аргентина, Бразил, Колумбија, Чиле, Перу и Уругвај. Останатите четири репрезентации – Боливија, Еквадор, Парагвај и Венецуела – би биле дел од Лигата „Б“.

Ова сигурно би било повеќе од огромен мотив и за македонската А репрезентација еден ден биде дел и од Лигата „А“.

Каква група на смртта: Италија, Англија и Германија ќе играат меѓу себе во Лигата на нации

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Снег паѓа вечерва во Маврово, Крушево и на превоите Стража и Плетвар

Следно

Ја удрил со саксија по глава, а потоа со штрафцигер и два ножа внук ја избодел баба си до смрт

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian