Приведен крадец од Скопје баран со потерница

1 min read

На 16.12.2021 во 17.10 часот на ул.„Цветан Димов” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги од СВР Скопје го лишија од слобода Б.М.(55) од Скопје.

Тој бил баран со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

„Омикрон“ се размножува побрзо во дишните патишта и побавно во белите дробови

Следно

Пабовите и забавите причина за зголемување на бројот на заразени од ковид во Австралија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian