Лига на нации: Македонија на стартот против Бугарија на гостински терен

1 min read

Во Нион, седиштето на УЕФА беше одреден распоредот на натпревари за новото издание од Лига на нации за сезоната 2022/2023.

Македонската сениорска репрезентација е во групата 4 од Ц сегментот со репрезентациите на Бугарија, Грузија и Гибралтар.

Нашиот најдобра селекција ќе го започне натпреварувањето со гостинска пресметка против Бугарија на 2 јуни 2022 година.

Првиот домашен натпревар ќе го одиграме против Грузија на 9 јуни 2022.

2. јуни 2022. Бугарија – Македонија (20:45)

5. јуни 2022. Гибралтар – Македонија (18:00)

9. јуни 2022. Македонија – Грузија (20:45)

12. јуни 2022. Македонија – Гибралтар (18:00)

23. септември 2022. Грузија – Македонија (18:00)

26. септември 2022. Македонија – Бугарија (20:45)

Милевски: Во денешниот фудбал нема лесни противници затоа мора да бидеме на највисоко ниво на секој натпревар

Бугарите задоволни: Среќни сме, нашата цел е да бидеме први во групата

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ИНТЕРВЈУ Димитар Ковачевски, претседател на СДСМ: Ќе барам одговорност за сработеното и во СДСМ и во Владата

Следно

Рама домаќин на Отворен Балкан, Заев и Вучиќ одат во Тирана

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian