ФК Шкупи казнет со 5000 евра и два меча без публика

1 min read

Дисциплинската комисијата на Фудбалската федерација на Македонија одлучи да го казни моментно водечкиот во Првата лига, Шкупи.

Фудбалскиот клуб од Чаир доби парична казна од 5000 евра после сето она што се случуваше на дербито против Шкендија.

Тетовската Шкендија не беше задоволна од организацијата, лошиот однос од домаќинот и од публиката на стадионот во Чаир, по што следуваше соопштение пред јавноста од тој клуб.

Воедно играчите на тренерот Гоце Седлоски следните два домашни меча ќе ги игра пред празни трибини.

Односно во февруари следната година без поддршката од своите верни навивачи, Шкупи ќе игра против Академија Пандев и Тиквеш.

Груби за инцидентите на стадионите: МВР и ФФМ да реагираат, насилството мора да запре

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Маричиќ му предлага на претседателот Пендаровски делумно да го помилува Сеат Кочан

Следно

И трета жена со обвинувања кон актерот: Зои Листер-Џонс раскажа за искуствата со Крис Нот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian