Жител на кавадаречко село казнет со 400 евра бидејќи имал секс со магаре, а објавил и видео на Фејсбук

1 min read

Жител на едно кавадаречко село е осуден затоа што со негов пријател на социјалните мрежи објавиле како тој има секс со магаре, дознава СДК.  Тој за ова е осуден на парична казна од 400 евра за кривичното дело „Задоволување на полови страсти пред друг“. Обвинетиот маж не се жалел и пресудата е правосилна.

Настанот се случил на 5 март годинава, во близина на фудбалско игралиште на селото каде тој живеел.

„Обвинетиот маж вршел полово дејствие заради задоволување на своите полови страсти врз домашно животно – магаре, пред друго лице, кое со мобилен телефон го снимал половото дејствие и потоа снимката ја препраќал на други лица и јавно ја објавил на Фејсбук“, пишува во обвинението.

Судијата во образложението за пресудата, констатирал дека кривичното дело се состои во вршење полово дејствие, пред друг на јавно место, со што е прекршен половиот морал и правилниот развиток на децата. По ова во Основен суд Кавадарци, изречена е парична казна од 40 дневни глоби во вредност од по 10 евра, или вкупно 400, во денарска против вредност.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Виролог од Кембриџ откри дека пандемијата на Ковид оди во добра насока, доколку не се појави поагресивна мутација

Следно

ФОТО+ВИДЕО | БИТОЛЧАНИ НАПРАВИЈА ПРЕКРАСЕН ГЕСТ: Со плишани мечиња го засенија навредливиот транспарент на Комити

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian