ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Моментот на сударот на двете возила во Батинци во кој загина едно лице

1 min read

„Слободен печат“ ја обезбеди снимката од безбедносните камери од објектите лоцирани во близина на патот каде се случи сообраќајната несреќа во скопското село Батинци. Во несреќата, како што објавивме, загина едно лице.

Според полицискиот извештај, сообраќајната несреќа во село Батинци се случи среда вечер околу 20 часот.

„Во село Батинци собраќајката се случи помеѓу автомобил Шкода Октавија управувана од Н.Р од село Батинци и автомобил со марка БМВ. Во незгодата Н.Р. починал од повредите, додека возачот на автомобилот БМВ е испратен на лекување во Клинички центар“, соопшти МВР.

На целосната снимка која ја поседува редакцијата на „Слободен печат“ и која е со вознемирувачка содржина, се гледа моментот на невнимателно приклучување на лево на „октавијата“ од паркингот кон главната улица, по што следува ударот на возилото кое вози право, но со поголема брзина.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Невообичаено невреме во САД крена облак од заслепувачка прашина, пет лица загинаа

Следно

Металците во победничка серија во АБА2 лигата, го прегазија и Спарс

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian