Маж од Батинци загина во сообраќајка кај Дрисла

1 min read

49-годишниот Н.Р.,жител на Батинци, загина синоќа во тешката сообраќајка што се случи во скопското село Батинци во близина на депонијата Дрисла.

Сообраќајката се случила околу 20 часот помеѓу возило „шкода октавија“, управувано од Н.Р. (1972) од село Батинци и возило БМВ. Од незгодата Н.Р починал од добиените повреди, а возачот на БМВ е пренесен во Клинички центар, информираат од МВР.

Фото: 21ТВ

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Без струја утре дел од корисниците на две скопски општини

Следно

Ќе ѝ дадеме предност на хуманоста или сакаме празнично украсено Скопје – што велат граѓаните?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian