Крис Нот обвинет од две жени: Ѕвездата на „Сексот и градот“ се соочува со обвиненија за сексуални напади

7 mins read

„Hollywood Reporter“ штотуку објави текст-бомба во која се вели дека две жени (кои му пришле на своето списание „одделно, со месеци одвоено и кои не се познаваат“) го обвинуваат актерот од „Сексот и градот“/„And Just Like That“ Крис Нот за сексуален напад.

И двете жени користат псевдоними – Зои и Лили, а тврдат дека еден напад се случил во Лос Анџелес во 2004 година и еден во Њујорк во 2015 година. Девојките – Зои, сега 40 и Лили, сега 31 – кои го обвинуваат Нот дека сексуално ги нападнал, ги раскажаа своите приказни за магазинот.

Зои вели дека кога имала 22 години работела во фирма каде познатите личности редовно се појавуваат за извршување на работните обврски.

„Тој ќе дојдеше до мојата маса и ќе флертуваше со мене. Некако го доби мојот број од именикот и ми оставаше пораки на работниот телефон. Мојот шеф рече: „Г-дин. Биг остава пораки на вашата говорна пошта““, раскажува девојката која стои зад псевдонимот Зои.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sex And The City (@sexandthecitybest)

Еден ден ја поканил во зграда во Западен Холивуд каде имал стан за да уживаат во базенот. Тој оставил книга покрај базенот и ја замолил да ја врати во неговиот стан.

„Тој рече: „Би сакал да знам што мислиш.“ Помислив: „Јас сум нова. Тој прашува за мое мислење – јас сум во Холивуд само два месеци“, додава Зои

Кога стигнала во неговиот стан, тој наводно ја бакнал. Но самиот бакнеж не ја вознемирил –  таа мислела дека бакнежот од г-дин Биг ќе биде забавна приказна да им се раскаже на нејзините пријатели. Но, таа вели дека тој потоа ја повлекол кон себе, ја поместил кон креветот, ѝ ги соблекол шорцевите и долниот дел од бикини и почнал да ја силува одзади. Таа била свртена кон огледало.

„Беше многу болно и извикав: „Стоп!“ И тој не. Реков: „Можеш ли барем да земеш кондом?“ и тој ми се насмеа“, вели таа.

Таа, наводно, била третирана во болница по случката, а докторот препорачал советување за траума.

„Го закопав онолку длабоко колку што можев, а потоа навистина не ми беше добро и конечно отидов на третман што го препорачаа од болницата“, раскажува таа за своето искуство години подоцна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Preston (@mrbig_kid)

Приказната на Лили започнува во ноќен клуб, каде што таа била келнерка во Њујорк.

Тој, наводно, ја замолил да одат на вечера и го продолжиле состанокот во неговиот стан, кој таа го нарекува „неверојатно место“.

„Слушавме музика, а тој ги има сите овие книги за уметност и мода. Се обиде да ме бакне. Внимателно го забавував. Тој е постар и изгледаше постар. Постојано се обидуваше и се обидуваше и се обидуваше, а јас требаше поцврсто да кажам „не“ и да заминам. А потоа следното нешто што го знаев, тој ги спушти панталоните и стоеше пред мене“, раскажа девојката која стои зад псевдонимот Лили.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sex And The City (@sexandthecitybest)

Лили вели дека наводно посочила дека тој е оженет (со Тара Вилсон), а тој ѝ одговорил дека бракот е измама, и моногамијата не е вистинска.

„Тој имаше секс со мене од задниот дел на стол. Бевме пред огледало. Некако плачев како што се случи… Отидов во бањата и го облеков здолништето. Се чувствував ужасно. Тотално прекршено. Сите мои соништа со оваа ѕвезда што ја сакав со години исчезнаа“, продолжува во објаснувањето Лили.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sex And The City (@sexandthecitybest)

Биле разоткриени и СМС пораки меѓу парот, во кои Крис, наводно, напишал: „Патем, морам да прашам дали уживаше во нашата ноќ минатата недела. Мислев дека е многу забавно, но не бев баш сигурен како се чувствуваш“.

Лили, наводно, одговорила: „Хмм… Секако уживав во вашето друштво. Одличен разговор. Да не навлегувам во детали во текстуална порака, но се чувствував малку искористено… Можеби ова е подобро како телефонски разговор, но не можам да зборувам во моментов“.

Нот потоа, наводно, подоцна напишал: „Ако сакаш да се напиеш подоцна, не мора да биде кај мене… иако го имам најдоброто виски. Дојди да се напиеш една пијачка со мене пред да го напуштам градот. О, мистериозна… каде отиде“.

Нот се огласи на неофицијалните обвинувања, цврсто велејќи дека не ги нападнал и навредил девојките.

„Обвинувањата против мене од поединци што сум ги запознал пред години, па и децении, се категорично лажни. Овие приказни може да се од пред 30 години или пред 30 дена – не секогаш значи не – тоа е линија што не ја преминувам. Средбите беа консензуални. Тешко е да не се доведе во прашање времето на објавување на овие приказни. Не знам со сигурност зошто сега излегуваат на површина, но го знам ова: јас не ги нападнав овие жени“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by gillian (@strahovskis)

Крис Нот е интензивно многу спомнуван и дел од насловите изминатава недела поради смртта на неговиот лик Мр. Биг во премиерната епизода на серијата „And Just Like That“, продолжение на серијата „Сексот и градот“, како и рекламата за собниот велосипед Пелотон која следеше по епизодата.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Каква група на смртта: Италија, Англија и Германија ќе играат меѓу себе во Лигата на нации

Следно

Бајден воодушевен од новиот антивирусен лек на „Фајзер”

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian