ФОТО | На 61 година е вистински заводник: Погледнете како изгледа Игнасио од култната серија „Касандра“

1 min read

Кога ќе се спомене серијата „Касандра“ прво на кое се сеќаваме е празни улици во терминот кога се емитуваше серијата, многу возбуда за секоја следна епизода и целосно внимание свртено кон главните улоги.

Иако поминаа скоро 20 години од серијата во која главна машка улога играше Игнасио, овој актер денес е вистински заводник во седмата деценија од својот живот.

Оваа теленовела ја освои планетата, а Освалдо Риос, актерот кој играше две улоги – на Игнасио и неговиот брат близнак Луис Давид денес изгледа како времето ништо да не му може! Порториканецот освен неколку брчки на лицето, изгледа подеднакво младо како во минатото.

Вежбањето му годи

Освалдо позади себе има три брака и три сина, а веќе неколку години е во врска со кубанската актерка Ивелин Гиро. Во октомври го прослави 61-от роденден, а изгледа барем 20 години помлад. Очигледно е дека вежбањето и добриот начин на исхрана, но и порториканските гени играат голема улога.

Мора да признаеме дека Освалдо Риос изгледа одлично!

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Младите фудбалери подобри од врсниците од Косово

Следно

ЕП бара нов пакет санкции против Русија како одговор на трупањето војска на границата со Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian