ВИДЕО: Вучиќ се пофали со пристигнувањето на лекот молнупиравир во Србија

1 min read

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска соопшти дека во земјата и официјално пристигна новиот лек против коронавирус. Станува збор за лекот молнупиравир на компанијата МСД.

– Во Србија пристигна новиот лек против короната! Го купија во САД, а во Европа заедно со нас го купија само Данска, Литванија и Словенија – рече Вучиќ во видео пораката објавена на профилот на Инстаграм.

Тој додаде дека „животот и здравјето на луѓето немаат цена!“.

Србија меѓу првите во светот го добива лекот против ковид

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Македонскиот репрезентативец Алиоски ќе ја продолжи кариерата во Турција!?

Следно

ФОТО ГАЛЕРИЈА | „Мажи на годината“ за 2021 ги собра сите успешни мажи на едно место

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian