Вардар елиминиран, Пелистер последен полуфиналист во Купот

1 min read

Денеска на стадионот под Тумбе кафе составот на Пелистер успеа да го совлада и елиминира Вардар во четвртфиналето од Купот на Македонија.

После регуларните 90 минути на теренот во Битола стрелците не беа расположени, односно мируваа мрежите и на двете страни.

Победникот, патникот во следната фаза од натпреварување се решаваше после пенал серијата во која подобри беа битолчани.

На крајот последнорангираниот во Првата фудбалска лига Пелистер славеше со конечни 3:2 за пласман во следната фаза.

Покрај Пелистер, во полуфиналето на Купот ќе играат уште екипите на Силекс, Струга Трим Лум и Македонија ЃП.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Михаиловска: Итната помош нема да се приватизира, опозиција со блокадата на законот ги штити интересите на приватните болници

Следно

ФОТО | Никола Роквиќ, синот на Маринко: „Без него остана тага и празнина, верувам дека сега е на подобро место“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian