Меси со емотивна порака: Кун, многу ќе ми недостигаш да бидам со тебе на теренот!

1 min read

Фудбалерот на ПСЖ и аргентинската фудбалска репрезентација Лионел Меси сподели емотивна објава во чест на Серхио Агуеро.

Агуеро денеска и официјално се прости од фудбалот на „Камп Ноу“ поради здравствени проблеми. Меси и тој играа заедно во националниот дрес.

– Практично целата кариера заедно, Кун. Живеевме многу убави моменти и други кои не беа, сите нè натераа повеќе да се обединиме и повеќе да се дружиме. И ќе продолжиме да живееме заедно и надвор од теренот.

Со голема радост што неодамна ја освоивме „Копа Америка“, со сите достигнувања што ги постигна во Англија…А вистината е дека сега многу боли да се види како мораш да престанеш да го правиш она што најмногу ти се допаѓа поради она што ти се случило. Сигурно ќе продолжиш и натаму да бидеш среќен бидејќи ти си личност која ја пренесува среќата и ние кои те сакаме ќе биде со вас. Сега започнува нова фаза од твојот живот и уверен сум дека ќе ја живееш со насмевка и со сета илузија во која вложуваш сè.

Сè најдобро во оваа нова фаза!!! Многу те сакам пријателе, многу ќе ми недостигаш да бидам со тебе на теренот и кога ќе се сретнеме со репрезентацијата – напиша емотивниот Меси со нивни заеднички фотографии.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Радев: За спорот со С. Македонија не се важни рокови, туку резултати

Следно

Задолжителен негативен ПЦР тест за патување во Грција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian