Македонскиот репрезентативец Алиоски ќе ја продолжи кариерата во Турција!?

1 min read

Повторно се шпекулира околу иднината на македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски кој моментно ги брани боите на Ал-Ахли од Саудиска Арабија.

Екс играчот на Лидс чии навивачи и натаму коментираат на социјалните мрежи и жалат што Македонецот не е повеќе на „Еланд роуд“, пред седум дена се поврзуваше со враќање во Европа, поточно во Италија.

Турските медиуми денеска пренесуваат дека Трабзонспор би можел да биде следниот клуб во кариерата на Алиоски.

Тренерот на Трабзонспор, Абдулах Авџи кој не е задоволен од Норвежанецот Андерс Трондсен, ја следи ситуацијата со нашиот играч.

Ал-Ахли бара 2,5 милиони евра за услугите на Алиоски кој има договор со клубот до 2023 година. Од друга страна, Трабзонспор сака да го комплетира трансферот за 1,5 милион евра.

Трабзонспор моментно во турската Суперлига е на првото место со 39 бодови, девет повеќе од второпласираниот Коњаспор.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Александров: Бугарија не може да ја одобри нацрт-преговарачката рамка со Северна Македонија

Следно

ВИДЕО: Вучиќ се пофали со пристигнувањето на лекот молнупиравир во Србија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian