Да останев во брак сигурно сè уште ќе пиев: Бен Афлек се отвори за разводот со Џенифер Гарнер

2 mins read

Бен Афлек прозборе за крајот на бракот со Џенифер Гарнер, признавајќи дека доколку тие двајца сè уште беа во брак, тој сè уште би пиел.

За време на гостувањето во шоуто на Хауард Стерн оваа недела, 48-годишната ѕвезда искрено зборуваше за непријатните чувства кои ги имал за време на бракот со Џенифер Гарнер, и за неговите искрени обиди да се спаси истиот.

„Веројатно сè уште ќе пиев. Тоа е дел од тоа зошто и почнав да пијам… затоа што се чувствував заробен“, раскажа Бен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Garner-Afflecks (@garneraffleck)

Тој додаде дека не бил среќен во бракот со Џенифер, но не знаел како да се справи со тоа бидејќи се трудел да остане за да биде присутен за децата.

„Бев како „Не можам да заминам поради моите деца, но не сум среќен, што да правам?“ Она што го направив беше да испијам шише виски и заспијам на каучот, што се покажа дека не е решение“

Бен исто така сподели дека тој и Џенифер направиле се што можеле за да останат заедно и да направат работите да функционираат.

„Вистината беше дека одвоивме време, ја донесовме одлуката… Се разделивме. Имавме брак кој не функционираше, тоа се случува, со некој што го сакам и го почитувам, но со кого повеќе не треба да бидам во брак. На крајот, се обидовме. Се обидовме, се трудевме затоа што имавме деца. И двајцата се чувствувавме како да не сакаме ова да биде моделот што нашите деца го гледаат од бракот“, искрено раскажа Афлек.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Garner-Afflecks (@garneraffleck)

Бен и Џенифер, кои се венчаа во 2005 година, имаат три деца: Вајолет (16), Серафина (12) и Семјуел (9). Тие се разделија во 2015 година, а сега Бен цути во обновената врска со неговата поранешна свршеница Џенифер Лопез.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Задолжителен негативен ПЦР тест за патување во Грција

Следно

Учениците од ОУ „Димитар Македонски“ во второто полугодие ќе учат во нов објект

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian