Арсовска веќе не е почесен конзул на Унгарија

1 min read

Актуелната градоначалничка на Град Скопје, Данела Арсовска повеќе не е почесен конзул на Унгарија.

Ова го потврдува и Министерството за надворешни работи во изјава за телевизија Телма.

„Во врска со Вашите прашања Ве информираме дека во ноември месец, 2021 година, Министерството за надворешни работи е известено од Амбасадата на Република Унгарија за откажување на Данела Арсовска од позицијата Почесен конзул на Унгарија во Република Северна Македонија со седиште во Штип“, посочуваат од МНР за Телма.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТОГАЛЕРИЈА | Зошто македонските специјалитети ги нема меѓу 100-те највкусни јадења во светот? Сараевскиот ќебап и српската плескавица си го најдоа местото

Следно

Германија протерува двајца руски дипломати откако Москва беше поврзана со нарачано убиство во Берлин

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian