Во тек е полициска акција на влезот во Скопје, запленети се 100 килограми дрога

1 min read

Вечерва во тек е голема полициска акција на влезот на Скопје од Тетово, објави Канал 5, повикувајќи се на извори во истрагата. Запленети се над 100 килограми марихуана, а приведени се повеќе лица.

Од МВР само потврдуваат дека во тек е акција, а детали најавуваат по нејзиното завршување, во текот на утрешниот ден.

Ова е втора голема заплена во период од два дена, откако МВР деновиве исто така заплени околу 100 килограми марихуана.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Медени колачиња, вкус на новогодишната радост во вашиот дом

Следно

ВИДЕО: Шоу на Гнабри и Левандовски против Штутгарт

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian