Скопјанец каснат од куче на кејот во Центар

1 min read

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје, пријавени се две каснувања од улични кучиња. 

На 13.12.2021 во 18.40 часот во Полициската станица Центар, Н.Р.(37) од Скопје пријавил дека на кеј „13 Ноември“ бил каснат од куче скитник.

На 13.12.2021 во 18.20 часот во Полициската станица Аеродром, Г.Б.(58) од Скопје пријавила дека на бул.„Јане Сандански“ била касната од куче скитник.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Дали Саманта сепак се враќа? Ким Катрал ни разоткри со реакциите на неколку Твитер објави

Следно

Прв случај на омикрон во Кина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian