Повремени локални врнежи од снег в петок и сабота

1 min read

Во текот на наредните денови следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Повремени локални врнежи од снег се очекуваат в петок и сабота.

Како што објави претходно УХМР, времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен ветер во северен правец ќе биде најизразен долж Повардарието.

Во главниот град времето ќе биде претежно облачно и студено со умерен до засилен ветер од северен правец.

Снежната покривка е најзабележителна на Попова Шапка од 75 сантиметри, во Маврови Анови 43 сантиметри и во село Пожаране 18 сантиметри.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Забрана за е-скутери во јавниот градски превоз во Лондон

Следно

Чави подготвува чистка во јануари, и капитенот Бускетс на листата на отстрел

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian