Ќе биде дерби за мерак, и Комитите одат во Битола

1 min read

Големото ракометно дерби помеѓу Еурофарм Пелистер и Вардар кое ќе се игра утре во салата „Боро Чурлевски“ во Битола ќе биде збогатено и со гостинските навивачи. Комитите објавија дека ќе одат во Битола да го бодрат Вардар кој се наоѓа во голема резултатска криза и која резултира со заминување на тренерот Веселин Вујовиќ од клупата.

„ Жртви сме затоа што имаме големи срца. Баравме да им изградат стадион, а сега поради изградбата во тек, не ни е дозволено да присуствуваме на фудбал. Добро, ќе почекаме…
Останува Ракометното дерби, кое доаѓа во лош момент за Вардар, по лошата серија и промената во стручниот штаб. Но ние сме Вардар и потребен е максимален фокус кон предизвиците кои следат.
Одиме во Битола, според тоа како се одвиваат работите во моментов. На Вардар му треба поддршка!
Среда, 15.12
Железничка
14:00ч.
Сите во црно ! “, објавија Комитите на својата Фејсбук страница.

Поради епидемиолошката ситуација во Македонија, салата „Боро Чурлевски“ ќе биде исполнета 50 отсто од вкупниот капацитет, а присуството на двете навивачки групи Чкембари и Комите, се гаранција за фантастична атмосфера на трибините

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Демократски сојуз: Минимална плата од 300 евра и пензија 200 евра

Следно

Истражување откри зошто Хрватите не сакаат да се вакцинираат против ковид-19

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian