Димитров: Брисел има проблем со проширувањето, тоа нема да се реши денеска

1 min read

ЕУ има проблем со политиката на проширување, рече во своето вечерашно гостување во емисијата „200“ на Алсат вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров.

Како што додава тој, таквиот проблем се рефлектира врз нас и врз Албанија.

„Факт е дека ЕУ има проблем со политиката на проширување што се прекршува на нас, се прекршува на соседна Албанија и денес не мислам дека тој проблем ќе се реши на состанокот на Советот за општи работи“, рече Димитров.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Полска бара да се реформира системот за тргување со квоти за јаглеродни емисии

Следно

ПСЖ ќе може вода да му носи, Њукасл смее да има спонзори од Саудиска Арабија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian