Виц на денот: Лага

1 min read

Оженет маж со љубовница едно попладне воделе љубов кај неа во станот. Заспале, па се разбудиле дури околу 21 часот. Мажот набрзина се облекол и побарал од љубовницата да ги изнесе неговите чевли надвор и да ги извалка со трева и кал. Потоа ги облекол и заминал дома.

– Каде беше цел ден – на врата го дочекала жена му.

– Не можам да те лажам. Имам љубовница, бев цело попладне со неа – одговорил мажот.

Жена му погледнала во чевлите и рекла:

„Лажливец еден! Повторно си играл фудбал!“

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Скопје продава оптимизам, Софија купува време

Следно

Во САД бројот на починати од Ковид-19 достигна 800.000 лица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian