Спасовски: Идниот мандатар ќе одлучи кои ќе бидат на министерски позиции

1 min read

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека идниот мандатар ќе одлучи дали тој ќе остане на функцијата.

– Ова не е прашање за мене. Тоа е прашање за мандатарот кој ќе одлучува за тоа кои ќе му бидат министри. Јас сум посветен да одработам тоа што треба да го одработам, а мандатарот во моментот кога ќе биде мандатар, ќе одлучува кои ќе му бидат кандидати за челните позиции, изјави Спасовски, одговарајќи на новинарско прашање при денешната посета на Пробиштип.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Умираат луѓе со лажни ковид сертификати, Франција отвори 400 истраги за фалс документи за вакцинација

Следно

ФОТО: Манчестер сити е најголем фаворит за освојување на титулата во ЛШ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian